Τελετή Βραβεύσεων 2010

 

ΙΕΡΑ ΣΥΝΟΔΟΣ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

Συνοδική Επιτροπή Χριστιανικής Αγωγής της Νεότητος

Συντονισμός: Υποεπιτροπή Καλλιτεχνικών Εκδηλώσεων
 

ΝΕΟΙ-ΕΚΚΛΗΣΙΑ-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ 2010

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΝΕΩΝ

Θέμα"Κάτω απ' τον ίδιο ουρανό"

 Τελετή Βραβεύσεων
Πραγματοποιήθηκε τον Δεκέμβριο του 2010, στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας στην Αίθουσα "Μελίνα Μερκούρη" . 
Παρουσίασαν καλλιτεχνικό πρόγραμμα τριάντα(30) χορωδίες και παραδοσιακά χορευτικά συγκροτήματα που διακρίθηκαν στα Περιφερειακά Φεστιβάλ.
Στο φουαγιέ της αίθουσας προβλήθηκαν τα βραβευμένα έργα ζωγραφικής και φωτογραφίας σε ειδική έκθεση. 

Δείτε το πρόγραμμα της Τελετής Βραβεύσεων

























Δείτε περισσότερες φωτογραφίες από την Τελετή Βράβευσης


ΔΕΙΤΕ ΤΑ BINTEO ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΤΗ ΒΡΑΒΕΥΣΗΣ:


ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ ΚΑΙ ΝΗΣΙΩΝ ΙΟΝΙΟΥ (Α')
1. ΧΟΡΩΔΙΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ & ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ Ι.Μ. ΑΙΤΩΛΙΑΣ & ΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ    2. ΧΟΡΩΔΙΑ ΣΧΟΛΗΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ Ι.Μ. ΑΙΤΩΛΙΑΣ & ΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ ΚΑΙ ΝΗΣΙΩΝ ΙΟΝΙΟΥ (Β')
3. ΧΟΡΩΔΙΑ ΣΧΟΛΗΣ ΓΟΝΕΩΝ Ι.Μ. ΑΙΤΩΛΙΑΣ & ΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  4. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΝΕΩΝ Ι.Μ. ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ - ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΝ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ
1. ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ ΣΑΜΟΘΡΑΚΗΣ Ι.Μ. ΑΛΕΞΑΝΡΟΥΠΟΛΕΩΣ 
2. ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΠΟΛΥΤΕΚΝΩΝ Ι.Μ.ΑΛΕΞΑΝΡΟΥΠΟΛΕΩΣ
ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ & ΝΗΣ. ΑΙΓΑΙΟΥ (Α')
1.
ΝΕΑΝ. ΠΑΡΑΔ. ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν.ΑΓ. ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ ΑΝΩ ΙΛΙΣΙΩΝ Ι.ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
2. "ΑΝΙΜUΣ" ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ ΛΑΥΡΙΟΥ Ι.Μ. ΜΕΣΟΓΑΙΑΣ & ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗΣ 
3. ΠΑΡΑΔ.ΧΟΡ.. Ι.Ν.ΑΓ.ΚΩΝ/ΝΟΥ & ΕΛΕΝΗΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ Ι.Μ. ΙΛΙΟΥ, ΑΧΑΡΝΩΝ & ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΕΩΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΤΤΙΚΗΣ,
ΣΤ. ΕΛΛΑΔΟΣ & ΝΗΣ. ΑΙΓΑΙΟΥ (Β')

4. ΠΑΡΑΔ. ΧΟΡ. ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΕΩΣ Ι.Μ.ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 5. ΧΟΡΩΔΙΑ ΑΓ. ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ Ι.Μ. ΝΙΚΑΙΑΣ   6. ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν.ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Ι.Μ.ΠΕΙΡΑΙΩΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ & ΝΗΣ. ΑΙΓΑΙΟΥ (Γ')
7. ΜΟΥΣΙΚΟΧΟΡΕΥΤΙΚΗ & ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ Ι.Ν.ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑΣ Ι.Μ. ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Χαιρετισμός
Μακαριωτάτου
Αρχιεπισκόπου Αθηνών και Πάσης Ελλάδος κ.κ.Ιερωνύμου -
ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ & ΗΠΕΙΡΟΥ (Α')
1. ΠΑΙΔΙΚΗ & ΝΕΑΝΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Μ. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΣ & ΑΛΜΥΡΟΥ
2. ΠΑΡΑΔ.  ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ "ΕΝΟΡΙΑΚΗΣ ΝΕΑΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ" Ι.Μ. ΛΕΥΚΑΔΟΣ & ΙΘΑΚΗΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ & ΗΠΕΙΡΟΥ (Β')
3. ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν.ΑΓ.ΒΗΣΣΑΡΙΩΝΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΟΣ Ι.Μ. ΝΙΚΟΠΟΛΕΩΣ & ΠΡΕΒΕΖΗΣ  4. ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν.ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΠΑΡΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Ι.Μ. ΤΡΙΚΗΣ & ΣΤΑΓΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ & ΗΠΕΙΡΟΥ (Γ')
5. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ Ι.Ν.ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΥΡΓΕΤΟΥ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Ι.Μ. ΤΡΙΚΗΣ & ΣΤΑΓΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ & ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (Α')
1. ΧΟΡΩΔΙΑ ΙΕΡΟΥ ΝΑΟΥ ΑΓΙΩΝ ΚΥΡΙΛΛΟΥ & ΜΕΘΟΔΙΟΥ Ι.Μ.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ   2. ΧΟΡΩΔΙΑ ΝΕΩΝ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ (Ι.Ν.ΠΑΝΑΓΙΑΣ & Ι.Ν.ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ) Ι.Μ. ΙΕΡΙΣΣΟΥ ΑΓ.ΟΡΟΥΣ & ΑΡΔΑΜΕΡΙΟΥ - ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ & ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (Β')
3. ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν. ΑΓΙΟΥ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΟΣ ΜΕΣΗΜΕΡΙΟΥ ΘΕΣ/ΚΗΣ Ι.Μ. ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ  4. ΠΑΡΑΔ. ΧΟΡ. Ε.Ν.Ε. ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ Ι.Μ. ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ & ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΕΩΣ  5. ΧΟΡΩΔΙΑ Ι.Ν.ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ  Ι.Μ. ΣΙΣΑΝΙΟΥ & ΣΙΑΤΙΣΤΗΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (Α')
1. ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ ΠΟΛΥΦΩΝΙΚΗΣ ΧΟΡΩΔΙΑΣ Ι.Μ.ΠΑΤΡΩΝ  2. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ  Ι.Μ. ΓΟΡΤΥΝΟΣ & ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΕΩΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (Β')
3. ΣΧΟΛΗ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ «ΚΟΣΜΑΣ Ο ΜΕΛΩΔΟΣ» Ι. Μ. ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ & ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ  4. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ Ι.Ν. ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ ΘΟΥΡΙΑΣ Ι.Μ. ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (Γ')
5. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝ & ΑΓ. ΕΙΡΗΝΗΣ ΡΙΓΑΝΟΚΑΜΠΟΥ Ι.Μ. ΠΑΤΡΩΝ   6. ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΕΚΚΛ. ΣΥΝΑΞΕΩΝ Ι.Ν ΓΕΝΕΣΙΟΥ ΤΙΜΙΟΥ ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (Δ')
7. ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΕΝΟΡΙΑΣ ΓΕΝΕΣΙΟΥ ΤΙΜΙΟΥ ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ με την ΕΛΛΗΝΟΡΘΟΔΟΞΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΡΟΣΩΠΩΝ «ΔΙΨΩ» - ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

Site Created by Pixel Orange